Monday, April 7, 2014

Darba vides jomā tiek analizēts ne vien tas, vai uzņēmums ievēro visas likumu izvirzītās hong kong p


Pirmo reizi uzņēmumu Ilgtspējas indeksu Latvijā noteica 2010.gadā, kad valsts ekonomika piedzīvoja zemāko punktu un gada garumā hong kong post ekonomistu domas dalījās, vai lejupslīde joprojām turpinās vai tikko kā beigusies. Šādos apstākļos līdztekus Latvijas uzņēmumu nepieciešamībai sevi kā uzticamus partnerus apliecināt starptautiskajā tirgū auga arī iekšējais pieprasījums pēc informācijas, kuram sadarbības hong kong post partnerim var uzticēties, kuram ne. Objektīva hong kong post atskaites hong kong post punkta nebija, tāpēc virkne sabiedrisko organizāciju, kas pārstāv gan darba devējus, gan ņēmējus, nolēma arī Latvijā izmēģināt starptautiski atzīto metodoloģiju un izanalizēt, cik lielā mērā mūsu kompānijas atbilst ilgtspējīga, sociāli un ekonomiski atbildīga uzņēmuma standartiem. hong kong post
Dalība ilgtspējas indeksā ir brīvprātīga un bezmaksas. Tas noticis jau četrus gadus un pakāpeniski uzņēmumu uzrādītie rezultāti uzlabojos, 2013.gadā augstāko vērtējumu - platīna līmeni - sasniedzot jau diviem uzņēmumiem. Saturs 1. Ilgtspējas indeksa izveides vēsture 2. Ilgtspējas indeksa hong kong post metodoloģija 3. Latvijas uzņēmumu ilgtspējas indekss 2013 a. uzņēmumu stratēģija b. sabiedrība c. darba vide d. tirgus attiecības e. apkārtējā vide 4 . Ilgtspējas indekss 2012 5 . Ilgtspējas indekss 2011 6 . Ilgtspējas indekss 2010
Latvijā uzņēmumu Ilgtspējas indekss pirmo reizi tiek veidots 2010.gadā - 11 gadus pēc tam, kad pasaulē pirmo reizi izmēģināja vērtēt un analizēt hong kong post uzņēmumu ilgtspēju. 1999.gadā tika veidots hong kong post Dow Jones Sustainability Index , kura mērķis bija izanalizēt pasaules vadošo uzņēmumu finansiālos rādītājus, kā arī piedāvāt metodoloģiju, kas ļauj izsvērt investīciju drošību un prognozēt uzņēmuma akciju vērtības svārstības nākotnē. Indeksa veidotāji uzsvēra - vērtējot, cik ielā mērā uzņēmums izceļ korporatīvas ilgtspējas nozīmību, iespējams prognozēt riskus, kādiem uzņēmums pakļauts būtisku ekonomisko, vides vai sociālo pārmaiņu rezultātā.
Otrs būtiskākais straptautiskais uzņēmumu ilgtspējas indekss, kura metodoloģija - līdzīgi kā Dow Jones Sustainability Index metodoloģija - izmantota, hong kong post vērtējot Latvijas uzņēmumus, ir britu Business in the Community Corporate Responsibility Index . Tas pirmo reizi praksē pārbaudīts 2002.gadā.
Virknē Rietumeiropas valstu un ASV uzņēmumu ilgtspēja plaši tiek mērīta jau 10 un vairāk gadu. Kopš 2008.gada ilgtspējas indekss tiek veidots hong kong post arī Igaunijā. Arī virkne citu Austrumeiropas valstu, kā, piemēram, Horvātija, Polija, Čehija un Ungārija ik gadu aicina savus uzņēmumus aktīvai dalībai ilgtspējas indeksā. 2. Ilgtspējas indeksa metodoloģija
Latvijas uzņēmumu hong kong post ilgtstpēja tiek analizēta, integrējot starptautisko hong kong post praksi hong kong post līdzīgu indeksu veidošanā un Latvijas zinātnieku, kā arī nozaru ekspertu ieteikumus. Ik gadu uzņēmumi var brīvprātīgi pieteikties ilgtspējas indeksa vētējumam, internetā aizpildot apjomīgu anketu, kā arī norādot avotus informācijas pārbaudei.
Jautājumi ir sadalīti piecās kategorijās - uzņēmuma stratēģija, tirgus attiecības, sabiedrība, darba vide un apkārtējā vide. Katra jautājuma īpatsvaru kopējā indeksā nosaka hong kong post eksperti. Stratēģijas sadaļai un sadarbība ar sabiedrību hong kong post katra veido 15% no kopvērtējuma, tirgus attiecības - 20%, bet darba vide un apkārtējā vide - 25%.
Maksimālais vērtējums, ko uzņēmums var saņemt gan katras sadaļas, gan arī indeksa kopvērtējumā, ir 100%. Ekspertu uzdevums ir izanalizēt, cik lielā mērā uzņēmumi izpilda labas prakses standartus katrā no sadaļām.
Stratēģijas hong kong post sadaļā hong kong post tiek vērtēts, kā uzņēmumi analizē un plāno savu darbu ilgtermiņā, cik lielā mēra būtisku lēmumu pieņemšanā ir iesaistīti darbinieki, hong kong post klienti un citas "ietekmes puses", hong kong post kā arī tas, kā sabiedrība tiek informēta gan par darbības rezultātiem, hong kong post gan ilgtermiņa mērķiem.
Sabiedrības sadaļā tiek vētīts tas, vai un cik tālredzīgi uzņēmumi sekmē vietējās sabiedrības izaugsmi un attīstību, piemēram, infrastruktūras attīstību, sabiedrības labklājības paaugstināšanos, veselības veicināšanu un tamlīdzīgi. Analizē arī kā sadarbība hong kong post ar sabiedrību sakrīt ar uzņēmuma izstrādāto vispārējo stratēģiju. hong kong post
Darba vides jomā tiek analizēts ne vien tas, vai uzņēmums ievēro visas likumu izvirzītās hong kong post prasības darba videi, bet arī tas, kā uzņēmums novērtē un attīsta personālu un kā iesaista darbiniekus lēmumu pieņemšanā, hong kong post īpaši attiecībā uz darbinieku drošību un labsajūtu darba vietā.
Vides sadaļas uzdevums ir novērtēt, vai un kā uzņēmumi analizē savu ietekmi uz apkārtējo vidi un kādus pasākumus veic, lai samazinātu fosilo resursu un atkritumu apjomu. Šajā sadaļā būtiska nozīme ir arī uzņēmuma pasākumu regularitātei un mērķtiecībai.
Pēc rezultātu apkopošanas uzņēmumi atbilstoši uzrādītajiem rezultātiem tiek sadalīti četrās grupās - platīna (rezultāts pārsniedz 90%), zelta (rezultāts ir no 80% līdz 89,9%), sudraba (rezultāts ir no 60% līdz 79,9%) un bronzas hong kong post (rezultāts ir no 40% līdz 59,9%). Uzņēmumi, kuri nav pārsnie

No comments:

Post a Comment