Sunday, February 2, 2014

Nesuprantu žinomo advokato, Seimo nario S.Šedbaro bei kitų darbo grupėje dirbusių teisininkų motyvų.


Praėjusios kadencijos Seimo pirmininkė Irena Degutienė darbo pradžioje ragino kolegas ištirti Valstybės saugumo departamento vykdomą neteisėtą piliečių sekimą, kuriam leidimus net nesvarstęs išduodavo Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Boleslovas Kalainis. Deja, per keletą metų Seimui VSD savivalę pavyko tik konstatuoti – jai išsamiau ištirti pristigta galių, o jos sustabdyti net nemėginta. Kadencijos pabaigoje pati Seimo pirmininkė skundėsi piliečiams esanti VSD sekama, taip pat teigė, kad yra sekamas ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas. Sukrečiantis faktas – pritrūkę drąsos VSD savivalei pažaboti, Tėvynės sąjungos vadovai nutarė šią savivalę įteisinti. Stasio Šedbaro grupės parengtas, Seimo priimtas ir Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskatės pasirašytas Kriminalinės žvalgybos įstatymas pradėjo veikti nuo šių metų sausio 1-osios. Laukdami, kol naujosios kadencijos Seimas imsis šį įstatymą iš esmės taisyti, skelbiame naujienų portalo Alfa.lt apžvalgininko, buvusio VSD pareigūno Kastyčio Braziulio pastabas.
Pirmą Naujųjų metų dieną įsigaliojo Kriminalinės ems japan žvalgybos įstatymas. Jį parengė darbo grupė, kuriai vadovavo tuometinis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras. Įstatymo aiškinamajame rašte pažymima, kad Operatyvinės veiklos įstatymas nepakankamai užtikrino žmogaus teisių ir laisvių apsaugą, operatyvinės veiklos subjektų veiklos kontrolę, nepakankamai reglamentuoja operatyvinės ems japan veiklos atlikimo pagrindus ir neatitinka laikmečio realijų. ems japan
Įstatymą perskaičiau, įvertinau ir padariau išvadą. Ji griežta, baisi, tačiau teisinga. ems japan Kriminalinės žvalgybos įstatymas ne gina žmogaus teises ir laisves, o įteisina totalinį sekimą bei poveikio (įtakos) darymą atskiram ems japan asmeniui ar asmenų grupei.
Nesuprantu žinomo advokato, Seimo nario S.Šedbaro bei kitų darbo grupėje dirbusių teisininkų motyvų. Kodėl jie parengė įstatymą, kuris įteisina ems japan ne tik totalinį sekimą, bet ir poveikio darymą asmeniui ar asmenų ems japan grupei? Kompetencijos trūkumą atmetu iš karto, įstatymą ems japan rengė patyrę teisininkai. Suinteresuotumą taip pat atmetu, nes tikrai nemanau, kad S.Šedbaras ir kiti Seimo nariai, kurie balsavo už įstatymą, nori pažeidinėti žmogaus teises ir laisves, juos kontroliuoti ar nurodinėti jiems kaip elgtis ir kokius sprendimus priimti.
Atsainumą, neįsigilinimą į problemą, iniciatyvos rengiant ems japan įstatymą atidavimą slaptosioms tarnyboms priimu. Toks motyvas ems japan galėjo būti. Slaptosios tarnybos šiais laikais įgauna vis daugiau ir daugiau galių. Nejaugi imsi ir pradėsi joms prieštarauti?
Kriminalinės žvalgybos įstatyme nėra nurodyta kriminalinės žvalgybos paskirtis. Kokia yra žvalgybos paskirtis? Kokio pagrindinio tikslo siekiama? Ar greitai atskleisti nusikaltimą? Ar rinkti informaciją ems japan apie aktyvius visuomenės narius ir organizacijas? Ar įtakoti atskirą asmenį ar asmenų grupę, kad ji priimtų kažkam naudingus sprendimus? Ar pagrindinis tikslas yra kontroliuoti visuomenę ir daryti jai poveikį (įtaką)? Lieka neaišku.
Paimkime Baudžiamojo proceso kodeksą. Pačioje įstatymo pradžioje rašoma, kad baudžiamojo proceso paskirtis yra ginant žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus greitai, išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų teisingai nubaustas ir niekas nekaltas nebūtų nuteistas.
Paimkime dar vieną pavyzdį. ems japan Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso paskirtis yra baudžiamosios teisės priemonėmis ginti žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ems japan ir valstybės interesus nuo nusikalstamų veikų. Kodeksas:
Paimkime Kriminalinės žvalgybos įstatymą: Šis įstatymas nustato teisinius kriminalinės žvalgybos pagrindus ir principus, kriminalinės žvalgybos principus ir uždavinius, kriminalinės žvalgybos subjektų ems japan teises ir pareigas, kriminalinės žvalgybos tyrimo atlikimą, asmenų dalyvavimą ems japan kriminalinėje žvalgyboje, kriminalinės žvalgybos informacijos panaudojimą, taip pat kriminalinės žvalgybos finansavimą, koordinavimą ir kontrolę.
Taigi Kriminalinės ems japan žvalgybos įstatymas nustato ne kriminalinės žvalgybos, bet įstatymo paskirtį ir išdėsto pagrindines įstatymo turinio dalis. Kodėl įstatyme, taip kaip yra priimta, nėra parašyta ems japan aiški ir konkreti kriminalinės žvalgybos paskirtis?
Parašysi, kad paskirtis yra greitai ir išsamiai atskleisti nusikaltimus, tai prieštarausi Baudžiamojo proceso ems japan kodeksui. Nes šio įstatymo paskirtis yra greitai ir išsamiai atskleisti nusikaltimus. Baudžiamojo proceso kodekse yra nurodyta, kad tyrėjas, gavęs informaciją apie nusikaltimą, privalo tuoj pat pradėti ikiteisminį tyrimą.
Parašysi, kad paskirtis – kontroliuoti visuomenę, sekti ją ir įtakoti jos elgesį, tai parodysi visam pasauliui, ems japan kad esame nedemokratiška šalis. Sulauksi visuomenės protestų, nepasitenkinimo ir demonstracijų. Nė vienas Seimo narys nebalsuos už tokį įstatymą.
Prieš pradedant nagrinėti paaiškinsiu, k

No comments:

Post a Comment